ЧИТАЙ! ПІЗНАВАЙ! ДІЙ!
Дев’ятнадцяте століття від нашого двадцять першого розділяють трохи більше ніж сто років. Саме в цю епоху відбулося становлення модерної України, коли виникло сучасне національне питання і народився модерний українець.
У періоді XIX – початку XX ст. криються відповіді на проблемні питання, що нас турбують сьогодні. Чому виникла сучасна російсько-українська війна? Чому українці не відчували головної біди для свого існування та не остерігалися російського імперіалізму, його україножерської ксенофобії? В чому криється ментальна різниця російсько-євразійської і українсько-європейської цивілізації?
В книзі автора Ігоря Гирича «Як Україна стала українською. Громадсько-політичне життя на підросійській Україні XIX – початку XX» є відповіді на ці питання, показано трансформацію поглядів українського інтелектуального середовища від федеративних ідей до самостійницького проєкту.
З виданням можна ознайомитись у відділі обслуговування користувачів Сумської ОУНБ (зала № 307)
Гирич, І. Як Україна стала українською. Громадсько-політичне життя на підросійській Україні XIX – початок XX ст. / Ігор Гирич. – Київ : Кліо, 2024. – 192 с.
#ДеньДержавностіУкраїни #Знайомтесь_і_читайте
Коментарі
Дописати коментар