Новинка у фонді! Володимир Саркісян "Хімія повсякденна"


Щиро дякуємо читачці Ірині Божко за подаровану книгу Володимира Саркісяна «Хімія повсякдення: від шампуню і прального порошку до смаженої картоплі». Це видання нещодавно поповнило фонд відділу документів з економічних і технічних наук.

Саркісян Володимир. Хімія повсякдення. Від шампуню і прального порошку до смаженої картоплі / Володимир Саркісян – Київ : Віхола, 2021. – 2021. – 176 с.

Наше повсякденне життя – суцільна хімія. У ванній, на кухні, в автівці, аптечці й навіть на природі. За найпростішими речами – від прянощів до антисептика – стоїть складна формула і щонайменше кілька хімічних сполук зі страшними назвами, які взаємодіють між собою у той чи інший спосіб (незрозумілий для нас зазвичай).

У книжці хімік-токсилог Володимир Саркісян пояснює, як на хімічному рівні функціонують речі та явища, з якими ми стикаємося щодня – приготування їжі, прибирання та прання, купівля ліків, ожеледь на дорогах. Тут не лише формула та схеми, а й цілком буденні та практичні приклади. Коли потрібно посолити смажену картоплю та чому гомеопат не зможе нікого отруїти (як і вилікувати)? За яким принципом працюють марихуана, пестициди і шампунь? Звідки взялися мило, антисептик та чи існують чудодійні креми «все в одному»? Про все це розповідає Володимир Саркісян, пояснюючи принцип дії простих сполук і речовин, ділячись при цьому кулінарними лайфхаками та історіями від Плінія, Дюма та Агати Крісті.

Якщо вас зацікавила ця книга – ласкаво просимо до нас!

 

Коментарі